Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетения

22Февр2019

Право на обезщетение по чл 222, ал. 1 за СОЛ с работеща фирма

от Василена Христова на 22 Февр 2019
Въпрос: Освободихме 3-ма служители по чл. 328, ал. 1, т. 2 от КТ поради съкращаване на щата. След като изтече 1 месец, те поискаха да им бъде изплатено обезщетение за оставане без работа. Въпроса ми касае единиq служител – оказа се, ...
07Февр2019

Данък и осигуровки върху обезщетение при пенсиониране

от Красимира Гергева на 07 Февр 2019
Въпрос: Пенсионира се служител с 10 годишен трудов стаж в организацията. Обезщетението е в размер 6 бр. заплати. Удържат ли се данък и осигуровки върху него?
20Дек2018

Обезщетение по чл 222 ал 3 от КТ за служител с право на пенсия с трудов договор с предстоящо прекратяване

от Красимира Гергева на 20 Дек 2018
Въпрос: Служител е придобил право на пенсия за осигурителен стаж и възраст и му предстои прекратяване на трудов договор на основание чл 325 ал 1 т 3 от КТ - с изтичане уговорения срок, считано от 10.01.2019 г. Служителя настява в ...
07Дек2018

База за изчисляване на обезщетение по чл 222 ал 2 от КТ при освобождаване на работник с ТЕЛК

от Теодора Дичева на 07 Дек 2018
Въпрос: Наш работник е с ТЕЛК и го освобождаваме на 07.11.2018 по чл. 325, т. 9. Трябва да му начисля обещетение по чл. 222, ал. 2 - 2 брутни заплати, които не се облагат с нищо, но той е в болнични от 12.01.2018 г., като основната му заплата е 510 лв. ...
16Окт2018

Обезщетение по чл 222, ал. 3 при прекратяване на трудов договор с преподавател на 71 г.

от Красимира Гергева на 16 Окт 2018
Въпрос: На 01.09.2018 г. прекратихме трудовия договор на хабилитиран преподавател на 71 г. /роден на 09.09.1947 г./ и същият предяви претенции за обезщетение по чл 222, ал. 3 от КТ. Преподавателят е назначен при нас на  07.05.2012 г. и е представил ...
13Септ2018

База за изчисляване на обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ

от Красимира Гергева на 13 Септ 2018
Въпрос: Кои елементи на трудовото възнаграждение участват в база за изчисление на обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ в размер на 6 брутни заплати? В месеца, предхождащ начисляването на обезщетението, служителят има отработени ...
11Юли2018

Промени в Наредбата за паричните обезщетения и помощи от ДОО

от PortalTRZnormativi.bg 11 Юли 2018
В брой 57 от 10 юли 2018 г. на Държавен вестник е обнародвано:   Постановление № 127 от 4 юли 2018 г. за изменение и допълнение на Наредбата за паричните обезщетения и помощи от държавното обществено осигуряване, ...
06Юни2018

Неплатено обезщетение по чл 220 за съкратен служител

от Василена Христова на 06 Юни 2018
Въпрос: Установихме грешка при начисление на фиш за работна заплата на служител, които е съкратен. Той е освободен на дата  26.10.2017 г. и обезщетението е трябвало да бъде начислено във фиша за работна заплата за месец 10.2017 г., и да ...
04Юни2018

Неплатени неизползвани отпуски за напуснала служителка

от Василена Христова на 04 Юни 2018
Въпрос: Наша служителка напусна с предизвестие, като трудовият ѝ договор бе прекратен на дата 21.12.2017 г. Тя от началото на 2013 г до 17.03.2015 г. е била по майчинство - до 2 години и после е ползвала 6 месеца неплатен отпуск по чл. 167а от ...
30Апр2018

Обезщетение за лице, освободено по чл. 328, т. 9 от КТ след предписание на ТЕЛК

от Аспасия Петкова на 30 Апр 2018
Въпрос: Колега беше в продължителен болничен от 28.08.2017 г. до 23.02.2018 г., изплащани от НОИ. Мина ТЕЛК на 23.03.2018 г. и има предписание да НЕ работи на настоящата си длъжност. Март месец ползва полагащия му се платен отпуск и брутна му ...
23Апр2018

Прихващане на обезщетение за неизработено предизвестие с обезщетение по чл. 224 от КТ

от Василена Христова на 23 Апр 2018
Въпрос: При напускате  на служителка, тя не си обработва предизвестието, трябва да отработи още 12 работни дни, но заяви че няма да ги отработи. Тя дължи на работодателя обезщетение за 12 дни неспазено предизвестие. При ...
27Февр2018

Обезщетение за работник, възстановен на работа от съда

от Красимира Гергева на 27 Февр 2018
Въпрос: След съдебно решение работник е възстановен на работа. Работодателят следва да заплати обезщетение. В случай че работникът не се яви на работа в определения срок и не уведоми работодателя си, по какъв начин да се ...
27Февр2018

Обезщетение по чл. 222 за лице на МРЗ, освободено през януари

от Аспасия Петкова на 27 Февр 2018
Въпрос: Лице, назначено с брутно трудово възнаграждение 460,00 лв., е освободено на 01.01.2018 г. За м. януари трябва да се изплати обезщетение по чл. 222 в размер на брутно трудово възнаграждение. Какъв трябва да бъде размерът на това ...
08Февр2018

Предизвестие по време на майчинство и обезщетение за неползван отпуск

от Василена Христова на 08 Февр 2018
Въпрос: Наша служителка, която в момента е в майчинство, иска да напусне и ни даде предизвестие. Тя има ли право по време на майчинството да подаде предизвестие? Работодателят длъжен ли е да ѝ изплати отпуската за времето ...
Pagina: 12345»
x