Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Неплатен отпуск

15Септ2021

Оформяне на трудова книжка при неплатен отпуск по собсттвено желание на служителя

от Красимира Гергева на 15 Септ 2021
Въпрос: Във връзка с този въпрос: Благодаря Ви за бързия отговор, но искам само едно уточнение. Лицето е в неплатен отпуск по собствено желание. Има редовен договор, но е предпочело да отиде в друго училище. Не е свързано с ...
20Авг2021

Прехвърляне на част от отпуска по чл. 167а от КТ на другия родител

от доц. д-р Андрей Александров на 20 Авг 2021
Въпрос: Може ли майка на дете до 8-годишна възраст да ползва 5 месеца от отпуска на бащата по чл. 167а от КТ, ако той работи по трудов договор в страна извън Европейския съюз?
20Юли2021

Ползване на 6-месечен неплатен отпуск от служителка, работила 3 месеца във фирмата

от Василена Христова на 20 Юли 2021
Въпрос: ➤ На наша служителка, назначена на 14.04.2021 г., ѝ се налага да отсъства 6 месеца, след което да се върне на работа. Има ли право тя да ползва платен годишен отпуск служител, тъй като работи от 3 месеца при нас? Може ли ...
02Юни2021

Ползване на неплатен отпсук за гледане на внуче от служителка с 1 г. до пенсиониране

от Василена Христова на 02 Юни 2021
Въпрос: Имаме служителка, на която ѝ остава малко по-малко от 1 г. до пенсиониране. Тя попита дали може да използва неплатен отпуск за гледане на внучето си, след като то навърши 2 г., след което ще навърши възрастта за ...
13Май2021

Неплатен отпуск за преподавател с втори трудов договор през участието му в служебния кабинет

от Красимира Гергева на 13 Май 2021
Въпрос: Наш преподавател, назначен по втори трудов договор чл. 111 от КТ на 4-часов работен ден, предстои да бъде назначен като министър в Служебния кабинет. Предвид това, че лицето има трудов договор и с друг университет, ние ще ...
25Февр2021

Признаване на неплатен отпуск на учител за стаж

от Красимира Гергева на 25 Февр 2021
Въпрос: Интересува ме новата промяна на чл. 160, ал. 1 от КТ как ще се отрази на следния случай: Лице, работещо като учител, от 01.09.2020 г. е в неплатен отпуск по свое желание и работи в друго училище. За 2020 г. съгласно КТ съм зачела ...
10Февр2021

Неплатен отпуск до 90 дни ще се признава за стаж

от PortalTRZnormativi.bg 10 Февр 2021
С предложение за поправки в Закона за извънредното положение се предлага да се зачита за трудов и осигурителен стаж неплатен отпуск до 90 дни.   Идеята е лицата, излезли в неплатен отпуск заради кризата с COVID-19, да ...
25Ноем2020

Ползване на неплатен отпуск от майка на малко дете

от доц. д-р Андрей Александров на 25 Ноем 2020
Въпрос: Имам дете на година и половина, което записах на детска ясла. Изненадващо за мен от фирмата, в която работя, ми се обадиха по телефона и ми казаха, че нямам право на отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст и ...
22Юни2020

Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-год., ако родителите живеят на семейни начала без брак

от доц. д-р Андрей Александров на 22 Юни 2020
Въпрос: Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст по чл. 167а от КТ до 5 месеца, може ли да бъде ползван от другия родител, ако двамата родители нямат сключен брак помежду си и живеят на семейни начала? Ако ...
12Юни2020

Прекъсване на неплатен отпуск по втори трудов договор при болничен

от Аспасия Петкова на 12 Юни 2020
Въпрос: Наш служител заема академична длъжност на основен трудов договор по чл. 67, ал.1, т. 1 от КТ и по чл. 110 от КТ заема административна длъжност по втори трудов договор на 4 часа. Поради спечелване на мандатна публична ...
04Ян2018

Водене на трудов и осигурителен стаж за лице в 6-месечен неплатен отпуск

от Красимира Гергева на 04 Ян 2018
Въпрос: Лице иска да излезе 6 месеца в неплатен отпуск за писане на научна работа към БАН. За да не му се прекъснат здравните права и за да продължи да му се води трудов и осигурителен стаж, какво е нужно да направи? В случай че ...
03Окт2017

Годишна оценка по НУРОИСДА за служите в неплатен отпуск

от Красимира Гергева на 03 Окт 2017
Въпрос: Служител има действително отработени 8 месеца по трудово правоотношение за 2015. На 1 септември 2015 година излиза в неплатен отпуск за 1 една година. Оценяването на изпълнението за длъжността съгласно НУРОИСДА на ...
21Ноем2016

Неплатен отпуск за лице с два трудови договора, заемащо нова длъжност за срок от 5 години

от Красимира Гергева на 21 Ноем 2016
Въпрос: Наша служителка - преподавател, висше училище зае позиция чрез конкурс с трудов договор за управление в друга организация за срок от 5 години. При нас тя има сключени два трудови договора: 1. Основен трудов договор - ...
18Юли2016

Отпуск на служители с по два трудови договора в едно и също предприятие

от Красимира Гергева на 18 Юли 2016
Въпрос: Във фирма има служители с по два трудови договори, сключени съответно по чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ – основен безсрочен - и по чл. 110 от КТ – допълнителен труд при същия работодател. По основния трудов договор служителите имат ...
Pagina: 12»
x