Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се
  • Данъчен календар
  •   « Октомври 2022 »  
    Н П В С Ч П С
    1011 12 13 1415
    16 17 18 19 2021 22 
    23 24 2526 27 28 29 
    30 31
  • Защо да се регистрирам?
    • експерти на Ваше разположение 24/7/365
    • база данни с новини, отговори, анализи
    • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство


Последни новини

06Окт2022

Осигуряване на СОЛ от двете му дружества

от Аспасия Петкова на 06 Окт 2022
Въпрос: Съдружник в ООД, занимаващо се с покупко-продажба на фуражи, е самоосигуряващо се лице в дружеството. Съдружникът сега иска да си направи дружество за арт терапия на деца с увреждания и там ще се води самоосигуряващо ...
05Окт2022

Дата за прекратяване на трудов договор за заместване

от Красимира Гергева на 05 Окт 2022
Въпрос: ➤ На 1.11. изтича отпуска за отглеждане на дете до 2 г. на служителка. Има назначен заместник на срочен ТД по чл. 68, ал. 1, т. 3 от КТ - до завръщане на титуляря. Титулярят заявава, че ще ползва натрупания през 2-те години ...
04Окт2022

Прекратяване действие на декларация образец 7 при назначаване в Германия

от Аспасия Петкова на 04 Окт 2022
Въпрос: ➤ Как да се прекрати действието на декларация образец 7, след като безработното лице започне работа в Германия и ще бъде осигурявано по немското законодателство там? Лицето има намерение са остане там да живее.
03Окт2022

Прекратяване на трудов договор с лице с придобито право на пенсия за стаж и възраст, което вече се е пенсионирало от МВР

от Красимира Гергева на 03 Окт 2022
Въпрос: Служител по силата на безсрочен трудов договор повече от 10 години в частна фирма с 3-та категория труд, достига възраст за придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Той е работещ пенсионер с пенсия, ...
30Септ2022

Сключване на граждански договор с непълнолетно лице

от Красимира Гергева на 30 Септ 2022
Въпрос: Как се сключва договор за услуги (т. нар. граждански договор) с непълнолетно лице (навършени 16 г.)? Какво се изисква от работодателя и от изпълнителя (или от неговите родители)? Необходимо ли е разрешение от Инспекция по ...
30Септ2022

Прехвърляне за следваща година на отпуск по чл. 156

от Аспасия Петкова на 30 Септ 2022
Въпрос: Отпуск по чл. 156, ал. 5, ако не е използван през текущата година, полежи ли на прехвърляне за следващата година?
29Септ2022

Ползване на платен годишен отпуск по чл. 155 от майка, чието дете ще посещава ясла преди навършване на 2 г.

от Красимира Гергева на 29 Септ 2022
Въпрос: Служителка на трудов договор при 8 ч. работен ден е в отпуск по майчинство по чл. 164, ал. 1 от КТ до 20.10.2022 г. Преди да навърши 2-годишна възраст, детето се дава на ясла от 29.09.2022 г. и майката желае от тази дата да ползва платен ...
29Септ2022

Отпуск за бащи на деца до 8 г., които посещават детска градина и училище

от Аспасия Петкова на 29 Септ 2022
Въпрос: ➤ Имам следното запитване във връзка с платения отпуск на бащите на деца до 8 г. Изчетох обнародвания Държавен вестник Кодекса на труда - чл. 164в, условията на които трябва да отговаря бащата, за да може да ползва този ...
28Септ2022

Погрешно водене на служител на 2 основни договора в 2 отделни фирми

от Красимира Гергева на 28 Септ 2022
Въпрос: При поемане на 2 нови фирми, забелязвам от уведомление по чл. 62, че едно от лицата е назначено на 11.03.2022 г. едновременно и в двете фирми с код 01 по чл. 67, ал. 1, т. 1. Тоест и в 2-те фирми се води, че е по основно трудово ...
28Септ2022

Осигуряване на съдружници, които са турски граждани

от Аспасия Петкова на 28 Септ 2022
Въпрос: Имам 6-ма съдружници във фирма, които са граждани на Р. Турция. Имат издаден служебен номер от НАП към момента, всички са самоосигуряващи се лица и внасят осигуровките си върху минималната работна заплата за страната - ...
x