Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Връщане на титуляр на длъжност на работа за 1 ден при наличине на трудов договор по заместване

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Имаме сключен трудов договор по заместване на основание чл. 68, ал. 1, т. 3 от КТ на 01.10.2019 г. На 02.10.2019 титулярът се връща на работа само за един ден и другото лице също е на работа, титулярът пак излиза в болничен на 03.10.2019 г. В КТ никъде не пише, но трябва ли в трудовия договор задължително да бъдат вписани имената на титуляра - т.е. има ли някакви по специфични изискания при този трудов договор и трябва ли да пуснем две допълнителни споразумения - едното за срочен за един ден и после пак за заместване и каква правна последица има, ако не правим нищо за този един ден? Добавили сме и клауза със срок на изпитване в полза на работодателя. Ако все пак имаме сключване на няколко допълнителни споразумения - 1. за ставане на срочен и 2. за заместване на отсъстващ служител, влияят ли върху срока на изпитване?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Връщане на титуляр на длъжност на работа за 1 ден при наличине на трудов договор по заместване

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x