Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Съкращаване на служител по чл. 328, ал. 3 и мярка 60 на 40

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Фирмата ни се занимава с хотелиерство. От месец април подаваме документи за мярката 60 на 40. Имаме служител, който не е в престой и не е включен в списъка за мярка 60 на 40. Обемът на работа значително намаля през м. 12 2020 и м. 01 2021 г., съответно искаме да освободим един от служителите, който от своя страна не желае да напусне, а да бъде съкратен поради намаляване обема на работа. Ако съкратя служителя по чл. 328, ал. 3, за който не съм ползвала мярката 60 на 40 и не е бил включван досега в списъците за останалия персонал, ще мога ли кандидатсвам 60 на 40 или автоматично ще загубя правото на помощ по тази мярка?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Съкращаване на служител по чл. 328, ал. 3 и мярка 60 на 40

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x