Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Подаване на декларация образец 1 и декларация образец 6 във връзка с обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Фирма - наш клиент - поради намаляване обема на работа съкращава част от служителите си, пряко заети с тази дейност, през м. май 2021 г. На един от служителите договорът е прекратен считано от 01.06.2021 г. Ведомостта за м. юни е изготвена до 15.06.2021 г., включени са обезщетения по чл. 222, ал. 1 от КТ за служители, декларирали обстоятелството и представили трудова книжка. Възнагражденията са платени по банков път. Изготвени са и са подадени декларации образец 1 и декларация образец 6 за м. юни. Презумцията е, че служителите, които не са представили декларацията и трудовата си книжка, са започнали работа. Служителят, чийто договор е прекратен от 01.06.2021 г., се е регистрирал в Бюро по труда в срок. На 19.07.2021 г. представя декларация, че не е в трудови правоотношения за периода 01.06. - 19.07.2021 г. Имам ли право да начисля обезщетението във ведомостта за м. юли? Пропускат ли се срокове по отношение на осигуряването? Какви ще са последиците за лицето? Как да изготвя декларация образец 1 и декларация образец 6 с вид осигурен 27 за м. 6 или м.7? Или да преработя ведомостта за м. юни, като включа обезщетението, да подам допълнителни декларация образец 1 и декларация образец 6, ако е редно? Да вписвам ли в трудовата книжка обезщетението, независимо кога е начислено и изплатено? УП-3 за м. 6 или 7 да издам?



Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Подаване на декларация образец 1 и декларация образец 6 във връзка с обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x