Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Загуба по давност на платен годишен отпуск за лице, върнало се от майчинство

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос: Наша служителка излиза в болничен от 11.06.2015 г. - 45 дни по причина бременност за наблюдение върху протичане на бременността преди раждането. На 21.07.2015 г. ражда детето си и оттук нататък ползва платените отпуски, които X се полагат по чл. 163, ал. 1 от КТ и чл. 164, ал. 1 от КТ след изтичане на последния болничен лист за бременност и раждане.
Към 11.06.2015 г. служителката има неизползван платен годишен отпуск както следва: за 2013 г. -17 дни, за 2014 г. -25 дни и за 2015 г. - 21 дни. Липсва молба за отлагане на отпуск.
Служителката прекратява отпуската си по майчинство, считано от 03.01.2017 г. и съответно има натрупан отпуск и за 2016 г. - 20 дни и за 2017 г. - 26 дни.
При така създалата се ситуация с натрупаните отпуски и на осн. чл. 176а, ал. 1 и ал. 2 от КТ, отпуските за 2013 г. и за 2014 г. губят ли се по давност и ако не се губят - от кога започва да се броят двете години за погасяване по давност?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Загуба по давност на платен годишен отпуск за лице, върнало се от майчинство

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x