Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Връчване на заповед за прекратяване на трудов договор по време на неплатен отпуск

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Имаме служителка, която последните три месеца е в неплатен отпуск по чл. 167а от КТ до 19 юни 2020 г. Преди това е била периодично от болничен за гледане на малко дете в отпуск по чл. 167а от КТ. Практически служителката не се е явявала на работа около 6 месеца. Детето ще навърши 3 г. на 15.05.2020 г. Имаме разрешение от Инспекцията на труда за прекратяване на трудовото правоотношение с нея на основание чл. 328, ал. 1, т. 2 от КТ, поради съкращаване на щата. Можем ли по време на неплатения отпуск по чл. 167а от КТ да изпратим уведомление за едномесечно предизвестие по чл. 328, ал. 1, т. 2 от КТ и когато изтече неплатеният отпуск, да връчим на лицето заповедта за прекратяване, и ако предположим, че излезе в болничен и не се яви на работа на 20.06.2020 г., как бихме могли законно да и връчим заповедта за прекратяване на ТД?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Връчване на заповед за прекратяване на трудов договор по време на неплатен отпуск

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x