Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Прекратяване на трудов договор с лице с придобито право на пенсия за стаж и възраст, което вече се е пенсионирало от МВР

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Служител по силата на безсрочен трудов договор повече от 10 години в частна фирма с 3-та категория труд, достига възраст за придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Той е работещ пенсионер с пенсия, отпусната при работа в МВР. Доколкото разбирам, не може да се освободи служителя по чл. 328, ал. 1,  т. 10 от КТ. Kой нормативен документ предпоставя, че при отпусната пенсия на друго основание не може да се освободи служителя по чл. 328, ал. 1, т. 10? Доколкото разбирам, служителяt не може да очаква работодателя да му изплати обезщетение при пенсиониране, тъй като вече е получил такова при пренсионране в МВР. Моля, да препоръчате такъв служител може ли да се освободи с отправяне на покана да се прекрати договора по чл. 325, ал. 1, т. 1 от КТ или на друго основание. Не е налично обстоятелство за освобождаване с предизвестие по чл. 328 от КТ.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Прекратяване на трудов договор с лице с придобито право на пенсия за стаж и възраст, което вече се е пенсионирало от МВР

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x