Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Прекратяване на трудов договор по чл. 67, ал. 1, т. 1 и чл. 70 със срок за изпитване 6 месеца на бременна служителка

Василена Христова Отговор, предоставен от
Василена Христова
Въпрос:

Имам трудов договор с една фирма, който е по чл. 67, ал. 1, т. 1 и чл. 70 с изпитателен срок 6 месеца за работодателя. Обадиха ми се от фирмата за да ми кажат, че ще прекратят договора, защото  така е казал управителят. Аз съм назначена на 12.11.2018 и 6-те месеца изтекоха на 12.05.2019 г. Но аз съм бременна и съм в болничен вече 3-ти месец, като работодателят знае за състоянието ми. При това положение могат ли да ми прекратят договора; това законно ли е? Нали има защита на бременните служителки и майки, аз мога ли да я ползвам?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Прекратяване на трудов договор по чл. 67, ал. 1, т. 1 и чл. 70 със срок за изпитване 6 месеца на бременна служителка

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x