Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Ползване на допълнителни дни платен годишен отпуск, предоставени от работодателя

доц. д-р Андрей Александров Отговор, предоставен от
доц. д-р Андрей Александров
Въпрос:

Платеният годишен отпуск на голяма част от нашия персонал е изразходван на основание чл. 173а, ал. 1 КТ. Поради това желаем да им предоставим 5 допълнителни дни платен отпуск за остатъка от 2020 г., за да могат нашите работници и служители да отидат например на море или на друго място по тяхна преценка. Смятаме да въведем и някои ограничения за ползването на отпуска - той да се отнася само за 2020 г., да не се прехвърля за следваща календарна година, да не подлежи на обезщетяване при прекратяването на трудовия договор, и да може да се ползва едновременно от всички работници и служители в дадено производствено звено (по смисъла на чл. 173, ал. 4, пр. 2 КТ). В тази връзка възникнаха следните въпроси:

1. Допустимо ли е предоставянето на отпуска да се прави едностранно от работодателя със заповед?

2. Ако е допустимо, какви ограничения и потенциални проблеми поражда това?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Ползване на допълнителни дни платен годишен отпуск, предоставени от работодателя

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x