Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Осигуряване на служители в дружество преди получаване на лиценз за търговия на едро с лекарствени средства

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Извършено е преобразуване чрез отделяне на основание чл. 262в от ТЗ. Вписването е извършено на 13.01.2021 г. Подадено е уведомление по чл. 123, ал. 1, т. 4 от КТ в десетдневния срок за прехвърляне на персонала, но за приемащото предприятие има следната особеност:

1. Отделената дейност е търговия на едро с лекарствени средства

2. За да може да се осъществява дейността, е необходимо разрешително от ИАЛ, което може да бъде заявено едва след вписване на преобразуването в Търговския регистър. Подадени са документите за издаване на лиценз за търговия на едро с лекарствени средства, но към настоящия момент лицензът все още не е получен.

От кой момент трябва да започне осигуряването на персонала в приемащото дружество, при условие че докато не бъде получено разрешение от ИАЛ, дейността не може бъде осъществявана? Има ли възможност персоналът да започне работа в новото дружество след получаването на лиценза за търговия на едро с лекарствени средства? Може ли до получаване на лиценза персоналът да продължи да изпълнява трудовите си задължения в дружеството прехвърлител?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Осигуряване на служители в дружество преди получаване на лиценз за търговия на едро с лекарствени средства

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x