Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетение за неизползван отпуск от 1997 г. до 2009 г. при освбождаване на директор заради придобито право на пенсия

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Предстои прекратяване на трудовите правоотношения с директор на второстепенен разпоредител на основание чл. 326 от KT във връзка с чл. 328, ал. 1, т. 10 от КТ - придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Служителят има неизползван платен годишен отпуск от 1997 г. до 2009 г. При прекратяване на трудовите правоотношения дължим ли обезщетение за целия цитиран период на неизпалзвания отпуск на основание чл. 224 от КТ? Погасителната давност действа ли за неизпалзван отпуск до 2009 г.? На служителя му се връчва предизвестие и в същото време работодателят обявява конкурс по чл. 90 от КТ трудови правоотношения за длъжността директор, преди да бъде освободено мястото. Има ли законова пречка да бъде прекратен трудовият договор с лицето, на основание чл. 326, ал. 2 от КТ, във връзка с чл. 328, ал. 1, т. 10 от КТ докато трае процедурата за конкурса?



Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Обезщетение за неизползван отпуск от 1997 г. до 2009 г. при освбождаване на директор заради придобито право на пенсия

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x