Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Командироване на служители в Италия на основание чл. 121, ал. 2 от КТ

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Българско търговското дружество, регистрирано в ТР от 2 седмици, иска да командирова служители в Република Италия на основание чл. 121, ал. 2 от КТ. Служителите ще се осигуряват в българската фирма – изпълнител на услугите в Италия.

1. В случай на периодични командировки за период до 3 месеца, ще бъде ли необходимо да се издаде удостоверение А1 относно прилагането на българското осигурително законодателство през времетраене на командировката?

2. Какви други документи са необходими, за да се извърши това законосъобразно, освен командировъчна заповед и съгласие за командироване за повече от 30 дена?

3. Има ли срок, през който фирмата трябва да е упражнявала дейността си, за да може от НАП да бъде издадено удостоверение А1?

4. Ако служителите биват осигурявани според Италанското законодателво, данъкът къде би бил дължим?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Командироване на служители в Италия на основание чл. 121, ал. 2 от КТ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x