Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Удържане от последна заплата на сума за мобилен телефон, невърнат от напускащ служител

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Трудовият договор на работник ще бъде прекратен считано от 04.09.2019 г. на основание подадена молба на 16.08.2019 г. Със същата дата е подадена и молба за платен отпуск от 17.08 до 03.09.2019 г. Заповедта за прекратяване на трудовия договор считано от 04.09.2019 г. е издадена на 20.08.2019 г., но не е връчена на лицето, тъй като е в отпуск. В заповедта за прекратяване е посочена стойността на мобилния телефон, който работникът е получил при постъпване на работа преди 10 месеца. Тъй като апаратът не е върнат от работника, в заповедта за прекратяване е посочена отчетната му стойност. Редно ли е да му бъде удържана стойносттa от последната заплата, която трябва да му бъде преведена на 10.09.2019 г.? Заповедта ще му бъде връчена на 04.09.2019 г., а ако трябва да се спази срокът по чл. 210, ал. 3 от КТ, как ще бъде събрано вземането? И в какъв размер трябва да се предяви искането за имуществена отговорност - в пълния размер на апарата или някаква овехтяване да се признае?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Удържане от последна заплата на сума за мобилен телефон, невърнат от напускащ служител

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x