Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Удържане на сума от служител за неспазено предизвестие при прекратяване на трудов договор

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос: Наш служител депозира заявление за незабавно прекратяване, считано от деня, следващ датата на подаване на заявлението, на трудовото му правоотношение.

В заявлението е изразено съгласие дължимото обезщетение за неспазено предизвестие да бъде удържано от последното трудово възнаграждение, въпросите ни са:

1. Какво основание от КТ да бъде вписано в заповедта за освобождаване и съответно в трудовата книжка на лицето?

2. Има ли основание работодателя да удържи обезщетението по чл.220, ал.1 от КТ от последното трудово възнаграждение на лицето при наличие на писмено съгласие от негова страна или лицето следва да си внесе обезщетението по банков път?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Удържане на сума от служител за неспазено предизвестие при прекратяване на трудов договор

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x