Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Сключване на допълнителен трудов договор на пълно работно време

Теодора Дичева Отговор, предоставен от
Теодора Дичева
Въпрос:

Тъй като ми бяха показани два трудови договора, сключени с държавни институции (училище и община), като основният трудов договор е на пълен работен ден, а допълнителният - като личен асистент на непълен работен ден - с работно време от 84 и 4 часа месечно, съгласно индивидуален план-график, то имам следния въпрос: Лице има сключен основен трудов договор като личен асистент с работно време - цитирам непълно съгл. чл. 138 от КТ, 84 и 4 часа месечно. Разпределението на работното време е съобразно индивидуалния план-график за работа. Ако лицето желае да сключи допълнителен трудов договор на пълно работно време (8-часов работен ден) с подневно отчитане на работното време, то би ли било правилно сключването на допълнителния трудов договор при такива условия и/или как е правилно да се сключи?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Сключване на допълнителен трудов договор на пълно работно време

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x