Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Освобождаване по чл.326 ал.1

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос: На 23.02.2015 година лице е назначено на работа в едно кафе-аперитив, като по договорка лицето трябва да работи 8 часа, 6 дни в седмицата за определена заплата, като в началото за 2 седмица лицето ще работи на 4 часа докато мине обучение. Изготвеният от работодателя договор е бил на 4 часа. Лицето го подписва. След изтичането на месец и половина от назначаването, работодателят предупреждава лицето, че не може да му заплаща това, което се уговорено в началото. Лицето е поканено да обмисли дали да продължи работа. Лицето решава да потърси друга работа и подава молба за напускане. При това работодателят уведомява лицето, че дължи неустойка в размер на една заплата за това, че няма едномесечно предизвестие. Има ли право на това работодателят, при положение че условията на труд са се променили от негова страна? А също така про проверка в НАП лицето установява, че е било осигурявно на 4 часа през 2-та месеца, в който е работило, а всъщност лицето е полагало труд 6 дни в седмицата по 8 часа. Договор за работа на 8 часа така и не е предоставен на лицето. Може ли лицето да подаде някаква молба, за да му бъдат платени осигуровките на 8 часа и къде трябва да го направи?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Освобождаване по чл.326 ал.1

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x