Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетение за пенсиониране на освободено лице, подало документи за пенсиониране преди прекратяване на трудовия договор

Василена Христова Отговор, предоставен от
Василена Христова
Въпрос:

Имаше служителка, чиито договор прекратихме на 10.03.2021 г. поради намаляване на обема на работа – чл. 328, ал. 1, т. 3 от КТ. Изплатили сме обезщетение за оставане без работа – 1 месец. Сега служителката дойде и каза, че е подала документи за пенсиониране на 12.01. и се е пенсионирала. Трябва ли да ѝ се изплати обезщетение за пенсиониране в този случай? Тя е работила при нас малко повече от 7 г. И ако да – дължим ли обезщетение за съкращаване?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Обезщетение за пенсиониране на освободено лице, подало документи за пенсиониране преди прекратяване на трудовия договор

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x