Болничен лист за лечение в чужбина
Аспасия Петкова
на 24 Ян 2024
Въпрос:
Управителят на фирмата се осигурява по ДУК. Диагностициран е със злокачествено заболяване и провежда лечение в Турция. В момента е в България, но му предстои да замине отново за Турция за продължаваща терапия. Управителят има издаден болничен лист за престоя си в къщи след операцията. Има ли право на още болнични от личния лекар на база издадена епикриза от турската болница. Епикризата има превод на български език.
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Болничен лист за лечение в чужбина
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ практика – готови решения за отпуски, трудови и граждански правоотношения "!
Подобни статии от категория Болнични
15Май2025
Болничен лист за лице, което вече не е в трудови правоотношения с работодателя
от Аспасия Петкова
на 15 Май 2025
08Май2025
Два последователни болнични листа с различни диагнози
от Аспасия Петкова
на 08 Май 2025
31Дек2024
Действия на работодателя при съмнение за неправомерно издаден болничен за санаторно-курортно лечение на служител
от Аспасия Петкова
на 31 Дек 2024