Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Работа на хонорар за лице от Русия без право на работа по трудов договор

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Гражданка на Русия, която пребивава в България със семейството си и има статус на пребиваващ като член на семейство, има ЛНЧ по лична карта с продължително пребиваване и няма право да роботи по трудов договор. Може ли да работи на хонорар ката преподавател - Провеждане на минимум три двуседмични онлайн курсове по 24 учебни часа за периода от май да декември 2021 г.? За целта ще ѝ бъде заплатено еднократно 1200 лв. Времето и плащането са с фиксиран срок и размер. И ако това е възможно, този доход как се декларира като граждански договор с ГДД по чл. 50 и изисква ли се нещо друго, което трябва да се декларира във връзка с получения доход? За уточнение и би ли било проблем това, че валидността на личната карта на лице е до 09.11.2021 г., след което ще бъде подадено заявление за продържение, а всъщност проекта за онлайн обучението, което тя ще проведе, е от май до декември 2021 г.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Работа на хонорар за лице от Русия без право на работа по трудов договор

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x