Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Превеждане на сума към ЧСИ

Миглена Трифонова Отговор, предоставен от
Миглена Трифонова
Въпрос: Наш служител е уволнен по чл. 71 от КТ, считано от 21.08.2014 г. Има връчена и подписана Заповед за уволнение от същата дата. Заплатите за м. 08.2014 се изплатиха на 04.09.2014 г. Тъй като същият служител не дойде в офиса, за да си получи заплатата, се опитахме да установим връзка с него и разбрахме, че е заминал дългосрочно за чужбина. Въпросът ми е следният: При условие, че заплатите за м. 08.2014 са изплатени на 04.09.2014 г. ( с изключение на въпросното лице), кога трябва да се удържат и декларират осигуровките и ДОД на конкретния служител? Има ли особености при попълването на Декл. 1 и Декл. 6 за м.08.2014? Същият служител има наложен запор върху заплатата от ЧСИ. Удръжката е изчислена и отразена във фиша на работника за м.08.2014. Кога работодателят трябва да преведе сумата към ЧСИ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Превеждане на сума към ЧСИ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x