Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Прекъсване на трудов стаж при напускане на работа и започване при нов работодател

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

➤ При напускане на работа и започване при нов работодател, до колко дни между двата договора се счита за прекъсване на трудовия стаж? Или трябва да няма прекъсване, напр. освободен от 01.09. и за да няма прекъсване, служителят да се назначи на новото място от 01.09.? Какви са негативите при прекъсване на трудовия стаж, дори и с минимални дни да е?


Отговор:
Съгласно чл. 6, ал. 1 от Наредбата за трудовата книжка и трудовия стаж, при прекратяване на трудовото правоотношение продължителността на трудовия стаж, придобит от работника или служителя при работодателя към датата на прекратяване на трудовото правоотношение, се записва с цифри и суми и се подписва от главния счетоводител и от ръководителя, като се подпечатва с печата му.

Съгласно чл. 9 от наредбата трудовият стаж се изчислява в дни, месеци и години.

При подневно изчисляване на работното време, когато са изработени всички работни дни за съответния месец, той се признава за пълен. 

Начинът за определяне на трудовия стаж е уреден в чл. 9 - 13 от наредбата.

Аз не считам, че има някакво голямо значение прекъсването на трудовия стаж от  един или няколко дни. Освен липсата на стаж за тези дни, не виждам някакви особени други негативи.

С уважение:

 

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x