Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Напускане без предизвестие по чл. 327, ал. 1, т. 7 от КТ

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Работя на срочен трудов договор чл. 68, ал. 1, т. 1 във връзка с чл. 70, ал. 1 със срок на изпитване 6 мeсeцa, които вече са изтекли. Желая да напусна настоящата работа по чл. 327, ал. 1, т. 7, тъй като ми предлагат работа в друга фирма на трудов договор за неопределено време по чл. 67, ал. 1, т. 1 във връзка с чл. 70, ал. 1 - срок на изпитване - 6 месеца. Мога ли да да напусна настоящата работа без предизвестие по чл. 327, ал. 1, т. 7, при положение че новият трудов договор за неопределено време е със срок на изпитване 6 месеца? В какъв срок трябва да уведомя настоящият работодател за напускането ми и какъв документ съм длъжна да му представя?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Напускане без предизвестие по чл. 327, ал. 1, т. 7 от КТ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x