Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Командироване на международни шофьори на товарни автомобили в ЕС и извън ЕС

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Бихме искали да зададем следните въпроси, свързани с командироването на служители, назначени като шофьор товарен автомобил международни превози, извършващи услуги в страни членки на Европийския съюз, както и страни извън Европейскиq съюз - Турция, Англия:

1. Трябва ли в заповедта за командироване освен начална дата да бъде посочена и крайна дата? И ако е посочена крайна дата, но служителяt продължи да работи, трябва ли да се направи анекс към съответната командировка, използвайки същия номер командировка на заповедта, като се добави буква А, или трябва да се изговни нова заповед с нов номер?

2. В заповедта за командировка в чужбина кой член трябва да бъде вписан, като се вземе предвид факта, че ние изплащаме дневни командировъчни в размер до 100 евро на ден, т.е. не плащаме на км. Според нас правилният член, който трябва да бъде посочен, е чл. 31, ал. 1, защото ние попадаме в Приложение №3, ал. 1 от Наредбата за служебните командировки в чужбина? Трябва ли да се посочи и сумата за ден командировка в заповедта за командироване или цитирне само на члена от самата Наредба е достатъчно?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Командироване на международни шофьори на товарни автомобили в ЕС и извън ЕС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x