Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Допълнително трудово възнаграждение за лице, назначено на договор за 3 часа

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Имам питане относно лице на два трудови договора в едно предпиятие. Може ли това лице да има различно допълнително трудово възнаграждение за прослужено време, тъй като лицето е на основен договор на 3 часа и по втори договор по чл. 110 от КТ също на 3 часа. А защо се е получило това разминаване? По основния договор лицето е назначено на 15.09.2018 г. и продължава да работи към днешна дата със ДТВ - 12 г. и 3 месеца. По втория договор, когато започва работа на 01.10.2019 г., има същото допълнително трудово възнаграждение както по първия договор и му се начислява клас, тъй като и по двата договора е на 3 часа. След това лицето работи 9 месеца, има прекъсване от 2 месеца и пак е назначено. Когато започва, се получава така, че му събираме стажа по двата договора и се получава с няколко месеца повече по втория договор. По първия си върви изчислението на 3 часа. Правилно ли е това?

Допълнение: По основния договор лицето е на 3 часа. По втория договор първият път е бил по чл. 114 от КТ на 4 часа, а след това по втория договор към момента е по чл. 110 на 3 часа. Доколкото разбрах, събирам трудовия стаж на лицето по основния договор до 01.09.2020 г. плюс стажа по чл. 114 от 3 месеца и така събирам и двата и това е стажът за втория договор. Ако съм разбрала точно, то ние сме направили точно това, затова посочвах, че събирам стажовете?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Допълнително трудово възнаграждение за лице, назначено на договор за 3 часа

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x