Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Болнични и обезщетения на лице, назначено на трудов договор с изпитателен срок, след трудова злополука

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Служител е назначен на трудов договор с изпитателен срок 6 месеца. Един месец след започване на работа се случва трудова злополука. Работодателят и пострадалият служител подписват спогодба за поемане на разноските по оперативното и съпътстващото лечение. Следват 6 месеца болнични. Работодателят изплаща обезщетение по чл. 200 от КТ - разликата от обезщетението за временна нетрудоспособност, изплащано от НОИ и възнаграждението, което получава преди злополуката. След тези 6 месеца нетрудоспособност лицето е в платен отпуск. Очаква се решението на ТЕЛК - продължение на болнични, % намалена трудоспособност. Срокът на изпитване продължава ли след болничните? Ако продължава, служителят може ли да бъде освободен по чл. 71? Ако ТЕЛК разреши продължаване на болничните, каква е процедурата - приемаме и представяме болничния лист пред НОИ, обезщетение следва ли да се начислява? Изобщо - моля да разясните до кога и при какви условия следва да се плаща обезщетението.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Болнични и обезщетения на лице, назначено на трудов договор с изпитателен срок, след трудова злополука

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x