Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Определяне на обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ за лице, позвано платени и неплатени отпуски

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Предстои ни изплащане на обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ. Лицето е било:

- м. 10.2020 г. - пълен работен месец

- от м. 11.2020 г. - 13 отработени дни, 7 - платен год. отпуск, 1 - неплатен годишен отпуск

- от м. 12.2020 г. - до м. 02.2021 г. - неплатен отпуск

- м. март - 14 отработени дни, 8 дни неплатен отпуск

- м. април - неплатен отпуск

- м. май - неплатен отпуск

При положение, че лицето поради COVID кризата последните месеци е било в неплатен отпуск, как да определим правилно базата за изчисляване на размера на обезщетението - месец март, през който има повече от 10 отработени дни, или м. 10.2020 г., който е пълен?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Определяне на обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ за лице, позвано платени и неплатени отпуски

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x