Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетения при съкращаване на лице с упражнено право на пенсия

Василена Христова Отговор, предоставен от
Василена Христова
Въпрос:

Дружество с нов собственик затваря няколко звена и работниците трябва да бъдат освободени. Ние ги освобождаваме поради „закриване на част от предприятието или съкращаване на щата“ по чл. 328, ал. 1, т. 2 от КТ. Дали сме им предизвестия и тъй като ги освобождаваме веднага, ще им платим обезщетение за неспазеното предизвестие. Един от служителите, когото освобождаваме, се оказа, че е упражнил правото си на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Той работи в дружеството повече от 12 г. Какви обезщетения трябва да му платим? Дължим ли обезщетение за пенсиониране  и в какъв размер? И ако да, то тогава трябва ли да платим обезщетението за съкращаване или то отпада?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Обезщетения при съкращаване на лице с упражнено право на пенсия

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Подобни статии

x