Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетение при пенсиониране на служител с над 10 години стаж, но с прекъсване, при 1 работодател

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос: Наш служител навършва на 07.10.2017 г. 63 год. с трудов стаж 38 г. и 6 м. и желае да се пенсионира сгласно чл. 68А от КСО. Има ли право на обезщтетение по чл. 222, ал. 3 от КТ в размер на 6 брутни заплати, ако трудовият му стаж за последните 10 години е както следва:
- от 02.06.2008 до 07.10.2017 г. - 9 г. 4 м. 5 дн. във фирмата
- от 18.04.2007 до 31.05.2008 г. - 1 г. 1 м. 14 дн. при друг работодател
- от 24.04.2001 г. до 20.11.2006 г. - 5 г. 6 м. 00 дн. отново във фирмата, т.е има повече от 10 г. при последния работодател, но с прекъсване. Възможно ли е са се възползва от разпоредбите на чл. 68А от КСО преди да навърши 63 год.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Обезщетение при пенсиониране на служител с над 10 години стаж, но с прекъсване, при 1 работодател

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x