Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Назначаване на граждански договор на освободено от трудов договор лице и обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Предстои ни съкращаване на служител по чл. 328, ал. 1, т. 2 и чл. 326, ал. 2 от Кодекса на труда. Спазили сме срока за даване на предизвестие от 2 месеца, съгласно упоменатото в трудовия договор на служителя. Запознали сме го с факта, че ние като работодател му дължим обезщетение, равняващо се на 1 брутно трудово възнаграждение, в случай че той не си намери нова работа по трудово правоотношение в рамките на 1 месец след прекратяване на договора, както и в случай че в този 1 месец си намери работа, но тя е с по-ниско възнаграждение и има право на обезщетение, платимо от нас, което е равно на разликата между двете възнаграждения. В случай че след прекратяване на трудото си правоотношение с нас по този договор, служителят бъде нает отново от нас, но на граждански такъв, за дейност, различна от тази, която до момента е изпълнявал, ние дължим ли му обезщетение, в случай че той не си намери работа по трудово правоотношение в периода от 1 месец, споменат по-горе? Имаме ли въобще право да го наемаме на ГД, или по-скоро не?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Назначаване на граждански договор на освободено от трудов договор лице и обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x