Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Начисляване на клас прослужено време след 1 година работа в новорегистрирано дружество

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Дружество е новорегистрирано с предмет на дейност консултантски и ИТ услуги, регистирано по ЗДДС. През предстоящият месец със започване на дейност дружеството ще назначи над 50 служители. Част от хората, които ще бъдат назначени на определените позции, имат сходен опит като на текущата длъжност, но в други предприятия, друга част имат предходен стаж и опит, но на други длъжности, които не са сходни с тези, на които ще бъдат назначени служителите. Трябва ли при назначаване на служителя, който има сходен опит от предишни работи, да се смята при клас прослужено време? Може ли, тъй като дружеството е новорегистрирано, да заложи във вътрешните си правила клауза, че се начислява клас прослужено време на всеки служител, зачитайки само стажа в настоящата фирма, т.е. след като направи 1 година от назначаване на текущата позиция в настоящето предприятие? Как трябва да се третира чл.12 от Наредбата за структурата и организацията на работната заплата?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Начисляване на клас прослужено време след 1 година работа в новорегистрирано дружество

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "6 ТРЗ въпроса - 6 експертни отговора"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x