Осигуряване на втори съдружник в дружество при полагане на личен труд
Аспасия Петкова
на 26 Ноем 2021
Въпрос:
ООД с основен предмет на дейност уеб дизайн и програмиране на софтуер има двама съдружници. В Агенцията по вписванията като управител е вписан само единият от тях. Управителят на дружеството е регистриран като самоосигуряващо се лице и се осигурява като такъв през дружеството, в което е съдружник. Той полага и личен труд, за което получава възнаграждение. Поради увеличения обем на поетите ангажименти към клиенти на дружеството се налага другият съдружник да започне да полага личен труд в него, като ще пише програмен код. Може ли вторият съдружник да се регистрира като самоосигуряващо се лице през дружеството и съответно да получава възнаграждение за положен личен труд в дружеството?
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Осигуряване на втори съдружник в дружество при полагане на личен труд
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Няколко практически съвета за сключване на трудов договор"!
Подобни статии от категория Кодекс за социално осигуряване
24Юли2023
Удръжки върху доход по граждански договор на работещ пенсионер
от Аспасия Петкова
на 24 Юли 2023
06Юни2023
Осигуряване и подаване на декларация образец 1 за лице с ЕООД, учредило ООД
от проф. д-р Любка Ценова
на 06 Юни 2023
02Юни2023
Осигуряване на управител на ЕООД с трудов договор в друга фирма
от Аспасия Петкова
на 02 Юни 2023
31Май2023
Отказано майчинство на управител на ЕООД след назначаване на прокурист на трудов договор
от Красимира Гергева
на 31 Май 2023
06Март2023
Осигуряване на собственик на фирма без нает персонал
от Аспасия Петкова
на 06 Март 2023