Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Осигуряване на литовски гражданин с удостоверение А1 от Литва, собственик на ЕООД у нас

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Българско ЕООД е със собственик и управител гражданин на държава членка от ЕС, Литва. Осигурява се като самонаето лице в другата държава и има издадено А1 от нея. Ще бъде единствен служител във фирмата, като ще изпълнява управленски функции и ще полага личен труд. Няма сключен договор за управление. Предметът на дейност е консултантски услуги в сферата на IT. Как е удачно да се назначи лицето по ДУК или с ОКД 5 за започване на дейност, понеже ще полага личен труд, дължат ли се осигуровки в България? Ако е на ДУК подават ли се Д1 и Д6 и в края на годината деклр.чл. 55, прил.2 и кога се внася данък 10%, удържан по ДДФЛ, на тримесечие или веднъж годишно? Ако е като самоосигуряващо се лице, подават ли се Д1 и Д6 или декларация по чл 55 и, ако е, декларация по чл 55 на тримесечие или веднъж годишно ще подава? Къде трябва да се посочи удържаният данък 10% по ДДФЛ и кога трябва да се внесе в бюджета? Какви декларации и какви данъци трябва да се подадат и удържат в двата случая?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Осигуряване на литовски гражданин с удостоверение А1 от Литва, собственик на ЕООД у нас

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x