Осигуряване на български граждани, които ще полагат труд в Малта - допълнение
проф. д-р Любка Ценова
на 20 Окт 2023
Въпрос: Във връзка с отговора на следния казус - кликнете тук >>
И собственикът и счетоводителят ще полагат труд на територията на България. Работата ще се извършва дистанционно, лицата са с постоянен адрес в България, пребивават на територията на България повече от 183 дни през всеки 12-месечен период, център на жизнени интереси е в България. Следователно би трябвало лицата да се класифицират като местно лице на България съгласно вътрешното ни законодателство. Би следвало чуждестранният работодател да се регистрира като осигурител в Национална агенция по приходите, за което ще му бъде издаден служебен номер. Това означава, че следва да се внасят осигурителни вноски в България, независимо от това, че стопанската дейност на дружеството се намира извън страната. Вие казвате, че трудът ще бъде положен на територията на Малта. Но не разбирам защо?
Относно регистрация в регистър Булстат, необходимо ли е, ако чуждестранно лице е осигурител - да бъде регистрирано в регистър Булстат. Ще бъдат ли признати осигурителните права на работниците, ако работодателя не е регистриран в регистър Булстат?
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Осигуряване на български граждани, които ще полагат труд в Малта - допълнение
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ практика – готови решения за отпуски, трудови и граждански правоотношения "!
Подобни статии от категория Осигуровки
17Март2025
Осигуряване по безвъзмезден договор за управление
от доц. д-р Андрей Александров
на 17 Март 2025
19Ноем2024
Осигуряване на управител, който ще прекарва по-голяма част от годината в ОАЕ
от Аспасия Петкова
на 19 Ноем 2024
04Септ2024
Осигуряване на ФЛ и облагане на доходи по различни основания
от проф. д-р Любка Ценова
на 04 Септ 2024
08Юли2024
Декларация образец 1 и ведомости за заплати при СИРВ
от Аспасия Петкова
на 08 Юли 2024