Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетение при неспазено предизвестие от работника по чл. 220 от КТ

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Работник подава молба за освобождаване от длъжност на 14.04.2022 г. и ще отработва предизвестието си – от 15.04.2022 г. до 14.05.2022 г. На 15.04.2022 г. представя болничен лист за 1 ден (15.04.2022 г. -15.04.2022 г.). На 18.04.2022 г. отправя писмено заявление до работодателя, че не желае да отработи предизвестието си. Основната му месечна заплата е 1070 лева, няма трудов стаж и не се начислява ДТВСПО. Брутната заплата за м. 03.2022 г. е 1070 лева. Какъв е размерът на обезщетението за неспазено предизвестие на основание 220 от КТ, което работника трябва да изплати на работодателя? Има ли плащания към бюджета върху сумата?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Обезщетение при неспазено предизвестие от работника по чл. 220 от КТ

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x