Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетение на основание чл. 52 от КСО - оформяне и подаване на документи от бившия осигурител

Миглена Трифонова Отговор, предоставен от
Миглена Трифонова
Въпрос: Имахме бременна служителка по срочен договор. Тя роди преди изтичането на договора, но с изтичането на срока на договора ние не го подновихме и вече не е наш служител. Подала съм вече предишните болнични и сега ми предстои да подам Заявление - Декларация по чл. 50, ал. 1 и чл. 51 КСО приложение №2 за остатъка от 410 календарни дни. Разбрах, че трябва да попълня Приложение №10 към чл. 9, но се чудя за молбата за отпуск по чл. 163, ал. 1, дали тя трябва да я попълва, тъй като не е вече наш служител?
По електронен път само с уведомление № 10 може ли да се подаде или трябва да се ходи на място в НАП и да се представя декларацията и другите документи? Освен това не съм сигурна как трябва да попълня приложение № 10.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Обезщетение на основание чл. 52 от КСО - оформяне и подаване на документи от бившия осигурител

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x