Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Извънреден труд на лице на СИРВ, което е било в болничен

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Служител на сумирано изчисляване на работното време, за коeто е установен четиримесечен период на отчитане, има претенции за неизплатен извънреден труд в края на отчетния период, който труд е положил през първите три месеца. При изготвянето на графика тези извънредни часове е трябвало да се компенсират в последния месец на отчетния период, но служителят се разболява в последния месец. Има болничен за целия месец. Нормата за последния месец на лицето е преизчислена съгласно изискванията на чл. 9б, т. 3 от НРВОП, т.е. от нормата по чл. 9б, ал. 1 са извадени съответните часове по утвърдения поименен график на лицето, а не по календар 8 часа, с който същият се е запознал срещу подпис два дни преди започване на последния месец за периода. Така в края на периода за лицето не се генерира извънреден труд, който то претендира. Болничните към НОИ също са подадени по предварителния график, по който е трябвало да работи лицето, а не по 8 часа. Правилно ли сме приложили наредбата при определяне на нормата на лицето, в следствие на което не дължим извънреден труд или е трябвало да изплатим извънредния труд? Ако смятате, че извънредния труд е дължим, то следва ли да направим корекции и на подадените часове по болничния към НОИ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Извънреден труд на лице на СИРВ, което е било в болничен

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Решени практически казуси за всеки ТРЗ служител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x