Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Осигуровки и данъци върху нощен труд и труд в почивни и празнични дни, положени в Германия

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Имаме командировани работници за работа в Германия на основание чл. 121а, ал. 1, т. 1а от КТ. В допълнителните споразумения е записано, че освен основното трудово възнаграждение, ще се спазят и всички надбавките към него, определени в приемащата държава членка в ЕС. В Германия заплащането на нощния труд е определен в размер от 15 до 25% върху часовата ставка, работата в почивен ден е между 15 и 25%, а работата в празничен ден е до 50%. Точните проценти, които ще получава работникът за положения горепосочен труд се определя със споразумение между работника и работодателя. Той се начислява към основното трудово възнаграждение, но е необлагаем за работника. Ако начисля положен нощен труд, работа в почивен или празничен ден, той ще бъде ли облагаем с осигуровки и данък, тъй като в Германия не е?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Осигуровки и данъци върху нощен труд и труд в почивни и празнични дни, положени в Германия

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "Трудово право и осигуряване 2021: Отговори от експерти"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x