Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Прекратяване на трудов договор с преподавател поради намаляване обема на работа

Василена Христова Отговор, предоставен от
Василена Христова
Въпрос:

Хабилитиран преподавател е назначен на безсрочен трудов договор във ВУЗ. Поради намален прием в професионалното направление, в което преподава, за същия вече не може да се осигури хорариум за пълен работен ден (8 часа). На преподавателя е предложено допълнително споразумение за намаляване на работното време от 8 на 4 часа, респективно коригиране на трудовото възнаграждение, но той не желае да го подпише. В този случай работодателят иска да пристъпи към прекратяване на трудовото правоотношение между лицето и ВУЗА. На какво основание следва да освободим лицето - чл. 328, ал. 1, т. 3 от КТ или чл. 58, ал. 1, т. 3 от ЗВО? Дължим ли на лицето обезщетение на основание чл. 58, ал. 3 от ЗВО (до 12 трудови възнаграждения)? Обезщетението по чл. 58, ал. 3 от ЗВО може ли да бъде отъждествено с обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ? Какви са срокът и редът за изплащане на обезщетението по чл. 58, ал. 3 от ЗВО?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Прекратяване на трудов договор с преподавател поради намаляване обема на работа

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x