Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Право на обезщетение за безработица за лице с 29 г. трудов стаж

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Преназначена съм на трудов договор със срок на изпитване 6 месеца в полза на работодателя по чл. 70, ал. 1. Очаквам да ме съкратят. Имам 29 г. трудов стаж без прекъсване през последните 10 г. Не съм регистрирана на Трудовата борса.

При прекратяване на трудовия договор от работодателя в периода на изпитване полага ли ми се 12-месечно парично обезщетение за безработица в размер на 60% от среднодневното възнаграждение, върху което са внесени осигурителни вноски за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на съкращение (съгласно чл. 54 от КСО)?

Има ли значение по кой член е прекратен молят трудов договор?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Право на обезщетение за безработица за лице с 29 г. трудов стаж

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x