portaltrznormativi.bg
Продукт с марка Rentrop & Straton
обновен на 3 Септември 2014
Търсене на статия   Вид на статия
 Сфера Поле

...или използвайте търсачката Разширено търсене
Потребителско име
Парола
Запомни ме
Да, искам да поръчам Софтуер за оценка на служителите

Facebook RSS Feeds Изпрати по имейл Увеличи шрифта Намали шрифта Шрифт по подразбиране

Право на обезщетение по чл.54 КСО

Павел Йончев, на 10-Дек-2012

Tags: КСО, Приложение №12, Право на обезщетение по чл.54 КСО, прекратяване на отпуск за отглеждане на дете

Въпрос: При прекратяване на отпуск за отглеждане на дете до 2 год. поради настаняване на детето в детско заведение майката има право на 50% от обезщетението по чл. 53 КСО, ако се върне на работа или е в платен отпуск. Има ли право на половината майчинство, ако до навършване на 2 год. на детето е в неплатен отпуск - 30 работни дни, който се зачита за трудов и осигурителен стаж? В чл. 54 КСО, освен всички други условия пише: "майката, която е осигурена за общо заболяване и майчинство" , което аз разбирам да е текущо осигурена за ОЗМ, а по времето на неплатен отпуск майката ще бъде осигурена само здравно. Въпросът ми е по време на неплатения отпуск, който се зачита за трудов и осигурителен стаж тази майка ще има ли право на половината обезщетение?


Забележка: Отговорът може да бъде видян само от регистрирани потребители. натиснете тук! за да се убедите в полезността на отговорите на експертите PortalTRZnormativi.bg

Влез в акаунта

Потребителско име:
Парола:
Запомни ме

Регистриране на акаунт

Защо да се регистрирате?

  • Над 95 експерта са на Ваше разположение 24/ 7/ 365!
  • Имате достъп до база данни на 354 въпроси и отговори по темите на Трудово законодателство, Пенсиониране, Трудови правоотношеня, Осигуровки, Майчинство.
  • Цялата информация в портала е на Ваше разположение по всяко време и където и да се намирате!
  • Пълен достъп до портала+персонално консултиране сега ще Ви струва само 0.80 лева/ ден, с включен ДДС.
  • Съвети от експерти PortalTRZnormativi.bg

Регистрирайте се или попълнете полетата за влизане в акаунта за да получите достъп до отговорите към тази статия
Право на обезщетение по чл.54 КСО

Добави тази статия към своя сайт
Бюлетин PortalTRZnormativi.bg
Бъдете информирани за всички решения, които нашите експерти дават. Абонирайте се СЕГА за PortalTRZnormativi.bg Бюлетин, и вземете подарък: Специален доклад "27 казуса за КСО и Трудови правоотношения"!!

  Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които Rentrop & Straton предлага. Условия на сайта Информационна бележка



Подобни статии


     » Нова норма от 01.01.2014 г., уреждаща сроковете за внасяне на осигурителни вноски за периодите, през които лицата по чл.4, ал.1, т.1 КСО не са работили поради незаконно недопускане или отстраняване от работа, или когато са отстранени и впоследствие в 
     от Миглена Трифонова, 13-Февр-2014
     » Въпроси и отговори » Осигуровки » Кодекс за социално осигуряване

     » Коригиране на датата в т. 18 на декларация образец № 6 
     от Павел Йончев, 29-Авг-2013
     » Въпроси и отговори » Осигуровки » Кодекс за социално осигуряване

     » Кога се отразяват дните в отпуск, поради временна неработоспособност с обезщетение от работодател в т. 16.4, а не в т. 16А в декларация образец № 1 
     от Миглена Трифонова, 28-Авг-2013
     » Въпроси и отговори » Осигуровки » Кодекс за социално осигуряване

     » Промяна в начина на коригиране на декларация образец № 1 
     от Миглена Трифонова, 26-Авг-2013
     » Въпроси и отговори » Осигуровки » Кодекс за социално осигуряване

     » Изменения в Наредбата за реда за внасяне и разпределяне на задължителните осигурителни вноски и вноските за фонд  
     от Павел Йончев, 23-Авг-2013
     » Въпроси и отговори » Осигуровки » Кодекс за социално осигуряване