Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Повишаване в ранг на държавен служител

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос:

Във връзка с повишаване в ранг на държавен служител съгласно Наредба за условията и реда за оценяване изпълнението на служителите в държавната администрация - чл. 26, т. 2, повишаването в следващия младши ранг на периоди се извършва:

а) при 2 две последователни годишни оценки не по-ниски от „Изпълнението надвишава изискванията“;

б) при 3 три последователни годишни оценки не по-ниски от „Изпълнението напълно отговаря на изискванията“.

Ако служителят е получил в две поредни години „Изпълнението напълно отговаря на изискванията“, а през третата година получава оценка „Изпълнението надвишава изискванията“, следва ли да бъде повишен, при положение че вече не са оценките 3 последователни „Изпълнението напълно отговаря на изискванията“, а са две, а третата оценка е „Изпълнението надвишава изискванията“. Може ли третата по-висока оценка да се комбинира с предходните две еднакви по-ниски оценки и от това да произтича задължение за повишаване в ранг на служителя?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Повишаване в ранг на държавен служител

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x