Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Обезщетение за лице, освободено по чл. 328, т. 9 от КТ след предписание на ТЕЛК

Аспасия Петкова Отговор, предоставен от
Аспасия Петкова
Въпрос:

Колега беше в продължителен болничен от 28.08.2017 г. до 23.02.2018 г., изплащани от НОИ. Мина ТЕЛК на 23.03.2018 г. и има предписание да НЕ работи на настоящата си длъжност. Март месец ползва полагащия му се платен отпуск и брутна му заплата беше 510,44 лв. с чиста сума за получаване 396,10 лв. Април има 2 дни с брутна заплата 54,65 лв. и чиста сума 42,41 лв. Не можем да му предложим подходяща работа и го освободихме по чл. 328, т. 9 и дължим обещетение по чл. 222, ал. 2. На каква база и какво обещетение трябва да му изплатим, като е бил в продължителен болничен и платен отпуск?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Обезщетение за лице, освободено по чл. 328, т. 9 от КТ след предписание на ТЕЛК

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x