Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Изчисляване на запори върху възнаграждения

Красимира Гергева Отговор, предоставен от
Красимира Гергева
Екперт
Въпрос: Във връзка с влезлите в сила от 01.11.2017 г. промени в чл. 446 ал.1 от ГПК, публикувани в ДВ бр.86/27.10.2017 г. имам следните въпроси:
1. Как точно ще се изчисляват сумите на запорите - напр. за нетно възнаграждение 500 лв. - върху разликата между МРЗ/460/ и 500 лв. - т.е. 40 лв. или върху цялата сума от 500 лв.?
2. За съществуващите вече запори ще се наложи ли преизчисление на запора по новата скала или това ще важи за запори след 01.11.2017 год.? Ако да - трябва ли да се уведомят ЧСИ и лицето за промяната?
3. На работник с болничен /със запор/ и НТВ за м. ноември 2017 от 438 лв./заради болничния/- следва ли да махна запора за този месец, тъй като НТВ е по-малко от МРЗ? И съответно трябва ли да се уведоми ЧСИ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Изчисляване на запори върху възнаграждения

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ експертите съветват: 12 най-четени казуса и техните решения"!

Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които РС Издателство и Бизнес Консултации предлага. Условия на сайта Информационна бележка

x